Aktualnośći

Integracja niewidomych i niedowidzących z gminy Ścinawa (FOTO)

Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubinie i członkowie z gminy Ścinawa zorganizowali wczoraj spotkanie integracyjne, na które zaproszeni zostali również przyjaciele a także osoby współpracujące z grupą. Ścinawski samorząd reprezentował przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa oraz wiceprzewodnicząca Monika Żogalska, w spotkaniu uczestniczyły również reprezentująca seniorów Maria Romaniec oraz dyrektor CTiK Anna Podbucka – gospodarz wydarzenia.

Spotkanie rozpoczęła prezes zarządu Koła PZN Lubin Teresa Woś, która na wstępie powitała gości i podkreśliła, jak ważna dla członków jest integracja, możliwość wspólnych spotkań, wymiany poglądów i doświadczeń, czemu właśnie służą takie spotkania. Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat bieżącej działalności koła, zapoznać z najnowszym sprzętem rehabilitacyjnym, ale przede wszystkim spędzić miło czas w towarzystwie przyjaciół.

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji „Dnia Białej Laski” – międzynarodowego święta osób niewidomych i niedowidzących, które wprawdzie obchodzone jest 15 października, jednak organizatorzy przyspieszyli spotkanie, by w tym roku nic nie pokrzyżowało możliwości wspólnej integracji.