Dzieci z Ukrainy obdarowane szkolnymi wyprawkami (FOTO)

Dzięki współpracy z Fundacją Unii Kredytowych „Via Stella” lokalny samorząd pozyskał 50 szkolnych zestawów, które wczoraj burmistrz Krystian Kosztyła i reprezentująca darczyńców Ewa Kosztyła przekazali mieszkającym obecnie na terenie gminy Ścinawa uczniom z Ukrainy. Łączny koszt wyprawek to kwota bliska 10 tysięcy złotych.

Większość uczniów z Ukrainy mieszka schronisku młodzieżowym „Pałacyk”, w którym to zorganizowano uroczyste przekazanie pomocy szkolnych. W skład zestawów wchodzą: plecaki, kleje, gumki, kredki, mazaki, ołówki, nożyczki, temperówki, zeszyty, bloki, pomoce geometryczne.

– W imieniu Kasy Unii Lubelskiej z siedzibą w Lublinie oraz zarządu Fundacji Unii Kredytowych „Via Stella” z Sopotu przekazuję przybyłym z Ukrainy do Ścinawy dzieciom te szkolne wyprawki z nadzieją, że wywołają one choć na chwilę uśmiechy na ich buziach i ułatwią adaptację w nowych warunkach szkolnych. Jednocześnie życzę naszym gościom wielu sukcesów! Dziękuję pani Magdalenie Ratajczak, kierownikowi Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Oświaty za zaangażowanie w realizację projektu – mówiła Ewa Kosztyła, kierownik punktu Kasy Unii Lubelskiej w Ścinawie.

– To piękny gest, za który serdecznie dziękuję w imieniu tych wszystkich dzieci. Liczę, że nowe pomoce dydaktyczne sprawią, iż w tej trudnej dla nich sytuacji, życia z konieczności w innym kraju nasi ukraińscy uczniowie będą mieli choć troszkę łatwiej i z większą motywacją podejdą do nauki – dziękował burmistrz Ścinawy.