AktualnośćiGmina Ścinawa

Wystawa fotografii na zakończenie projektu “Artystyczne spojrzenie” (FOTO)

15 października w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie Stowarzyszenie “Aktywny Dziewin”, wystawą fotografii, podsumowało realizowany od czerwca projekt “Artystyczne spojrzenie”, w którym wzięło udział łącznie ok. 80 mieszkańców gminy Ścinawa.

Finałowa wystawa zorganizowana została w przepięknej jesiennej scenerii, którą w głównej mierze wykonała znana lokalna florystka Joanna Studzińska. Zaprezentowano 70 fotografii, wykonanych podczas warsztatów fotograficznych, jak też obrazy namalowane przez dzieci i młodzież podczas wakacyjnego spotkania pn. „Dzień w Ekomuzeum Osady Rybackiej Dziewin”. Uczestnicy spotkania z niedowierzaniem przyglądali się swoim pracom, nie kryjąc zachwytu nad fotografiami, które wykonali ich znajomi. Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, który wspiera działalność stowarzyszenia, pochwalił aktywnych mieszkańców i zadeklarował dalszą współpracę. Obecni na uroczystości goście zgodnie stwierdzili, że warto jest kontynuować takie projekty i spotykać się na ścieżkach kultury i sztuki, rozwijać pasje, edukować oraz oczywiście integrować. Prezes Stowarzyszenia Mariusz Mostowski podziękował wszystkim za udział w projekcie, a także za przygotowanie sobotniego finisażu. Tradycją dla spotkań członków i sympatyków “Aktywnego Dziewina” stała się degustacja lokalnych potraw i ciast „Palce Lizać” i jak zawsze było przepysznie. Spotkanie minęło w miłej i przyjemnej atmosferze, pełnej wspomnień i nowych inspiracji.

Projekt „Artystyczne spojrzenie” realizowany był przez Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin” w ramach współpracy JST ze stowarzyszeniami i współfinansowany przez Gminę Ścinawa.

Materiały: Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”