AktualnośćiSport

Świetna postawa naszych podczas Goju Ryu CUP Szombathely

15 października dziewięcioosobowa grupa reprezentantów klubu Karate Goju Ryu Petro Team wyjechała na mocno obsadzony turniej do węgierskiego Szombathley. W zawodach rywalizowali sportowcy z 12 państw, Polskę reprezentowała drużyna ze Ścinawy. Miło nam poinformować, że nasz zespół sportową rywalizację zakończył z 13 medalami. Serdecznie gratulujemy sportowcom i opiekunom!

– Za nami bardzo ciekawe i pozytywne doświadczenia. Wyjazd i warunki były doskonale zorganizowane, za co dziękujemy naszym sponsorom, wśród których jest też Gmina Ścinawa. Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, co miało swoje odzwierciedlenie w ilości medali. Sam wyjazd to również forma integracji, mieliśmy też okazję zwiedzić piękny Budapeszt – relacjonuje Piotr Moliński, trener.

Wyniki ścinawskich karateków:
Alan Franas – KUMITE II miejsce;
Kajetan Kłaczyński – KATA II miejsce, KUMITE III miejsce;
Fabian Wojtowicz – KATA II miejsce, KUMITE III miejsce;
Michał Gimel – KATA II miejsce, KUMITE III miejsce;
Misza Krajewski – KUMITE II miejsce, KATA III miejsce;
Kuba Korkowski – KUMITE I miejsce, KATA II miejsce;
Alan Malewicz – KUMITE I miejsce, KATA II miejsce.

Jak podkreślają sportowcy z Karate Goju Ryu Petro Team samo uprawianie karate to ogromna przyjemność, możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, w gronie ciekawych ludzi. Wyjazdy na zawody dają nie tyko możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na tle koleżanek i kolegów z innych państw, ale również zetknięcia z inną kulturą. Sportowcy, komunikując się z zawodnikami z obcych państw, ćwiczą swój angielski i nabierają pewności siebie.

Foto: Karate Goju Ryu Petro Team