12 rodzin z naszej gminy otrzyma świąteczne wsparcie

Po raz czwarty gmina Ścinawa włączyła się w ogólnopolski projekt społeczny Szlachetna Paczka, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku wolontariusze odwiedzili 16 rodzin, były to osoby samotne, niepełnosprawne, ale również gospodarstwa wielodzietne. Finalnie włączonych do projektu zostało 12 rodzin.

Każda z rodziny, które zostały zamieszczone w bazie, ma już wybranego darczyńcę. Tradycyjnie baza, do której w dniach 10 i 11 grudnia zostaną przekazane prezenty, zostanie zorganizowana w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. To właśnie stamtąd wolontariusze dostarczą dary do potrzebujących rodzin.
– Z całego serca dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy. Jesteście wspaniali! Chcę tylko powiedzieć, że sprawiacie potrzebującym ludziom wiele radości, nam wolontariuszom również, bo widzimy wzruszenie obdarowanych, dzień naszej wizyty jest dla nich zawsze szczególny – przyznaje Marta Jamrozik, wolontariusz, lider Szlachetnej Paczki Rejon Ścinawa.