AktualnośćiGmina Ścinawa

Koleje Dolnośląskie będą obsługiwały Nadodrzankę, skorzystają mieszkańcy Ścinawy (FOTO)

W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, po ponad 9 latach, Koleje Dolnośląskie wracają na trasę z Wrocławia do Głogowa! Operator obsługiwał będzie 5 par połączeń, a ogólna liczba kursów nie zmieni się, KD wspomniane kursy przejmą od dotychczasowego operatora – POLREGIO. Wczoraj przewoźnik zorganizował promocyjny kurs, prezentując przy okazji również w Ścinawie jeden ze swoich nowych składów.

Obecnie kursy regionalne na linii 273 obsługuje POLREGIO, a mimo zapowiadanych jeszcze w roku 2020 modernizacji taboru i wprowadzania wyremontowanych pociągów, o co przy okazji zwiększenia ilości kursów zabiegali burmistrz i ścinawscy radni, standard podróżowania się nie poprawiał, a na Nadodrzance w Ścinawie często pojawiały się stare składy. Teraz starania przyniosły efekt.

– O jakości podstawianych dotychczas składów najlepiej wiedzą sami podróżujący, ludzie którzy codziennie jeżdżą do szkoły i pracy. Bardzo się cieszę, że teraz, przynajmniej podczas kilku kursów, standard faktycznie się poprawi, za co bardzo dziękuję zarządowi województwa oraz zarządowi Kolei Dolnośląskich – mówił burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Szef ścinawskiego samorządu oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa mieli wczoraj okazję przejechać się najnowszym pociągiem, który w swoim taborze posiadają Koleje Dolnośląskie, dzień wcześniej Impuls 45WE został przekazany wojewódzkiemu przewoźnikowi i jednocześnie nowemu operatorowi na linii 273 przebiegającej przez nasze miasto.

– Faktycznie pojazd robi wrażenie, jest nowoczesny, posiada wiele udogodnień, choćby ładowarki USB dla urządzeń mobilnych. Podróżujący będą mieli szansę wypocząć i zregenerować siły, bo w pociągu jest bardzo cicho – relacjonował Marek Szopa.

Zarząd województwa dolnośląskiego promuje podróżowanie koleją. – Dostawaliśmy wiele sygnałów, żeby to Koleje Dolnośląskie pojawiały się na tym szlaku. Dzisiaj mamy przejazd promocyjny, a od 11 grudnia już regularnie pociągi naszego przewoźnika będą jeździć przez Ścinawę. Zapraszamy do korzystania z tej formy podróży – zachęcał Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Mieszkańcy Ścinawy, który wczoraj postanowili przyjść na dworzec PKP mieli okazję zwiedzić nowoczesny pociąg, przekonać się o jego wysokim standardzie i przejechać na krótkim odcinku. Do domu zabrali też gadżety przekazane przez nowego przewoźnika.

Od 11 grudnia Koleje Dolnośląskie kursowały będą po Nadodrzance realizując następujące połączenia:
Wrocław – Ścinawa: 5 par w dni robocze i 3 pary w dni wolne; Ścinawa – Głogów: 3 pary codziennie. Pozostałe połączeni, zgodnie z rozkładem jazdy, realizował będzie dotychczasowy przewoźnik – POLREGIO. Warto przypomnieć, że obaj przewoźnicy honorują swoje bilety jednorazowe i miesięczne.

O wczorajszym wydarzeniu informowały również regionalne media:
www.e-legnickie.pl: Koleje Dolnośląskie wróciły do Ścinawy (FOTO)
www.miedziowe.pl: Na trasie pojawi się nowoczesny tabor
www.lubin.pl: Pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursować przez Ścinawę