AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawa gra z WOŚP!

Niedziela w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zapowiada się bardzo ciekawie, dlatego podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie może zabraknąć nikogo z Was! Nasza gmina to społeczność ludzi o wielkich sercach, którzy dzielą się dobrem i od zawsze wspierają potrzebujących. Organizatorzy wydarzenia: Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” oraz Stowarzyszenie „Aktywnie dla Gminy Ścinawa” postarali się, by podczas ścinawskiego finału nie brakowało atrakcji, z których cały dochód zostanie przekazany na konto fundacji. Na scenie zaprezentują się lokalni artyści oraz zaśpiewa jedna z najlepszych polskich wokalistek – Kasia Wilk. Wszystko to, bo przecież walczymy z sepsą, a taką inicjatywę wspiera oczywiście lokalny samorząd!

Tegoroczną edycję WOŚP organizowaną w naszym mieście wspierają i grają razem z nami m.in.: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie i teatr „Zaczarowana Kurtyna”, klasy 2a i 2b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie oraz szkolni wolontariusze WOŚP, Zespół bez Nazwy, Zespół „Promyczek”, Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawie, Przychodnia w Ścinawie, Fundacja „Przystań” w Ścinawie i Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech”, Piekarnia „Wiśniewscy” w Ścinawie, Mustang Klub Polska-Stajnia Dolny Śląsk, Studio Balans, Akademia Sztuk Walki GoK1 Piotr Moliński Lewkowicz, 7 Wińszczańska Drużyna Harcerek „Polana”, Ocelot Foundation/ Fundacja Wspierania Kultury Ruchu-Ocelot/ Bogdan Zając, EventExpress fotobudka/ fotolustro/ barmix, Animacje Jacek Placek i wokalistyka Kasia Wilk.
Pełna lista darczyńców i osób pomagających w organizacji finału zostanie opublikowana w podsumowaniu wydarzenia.

W trakcie finału tradycyjnie odbędzie się „fantowy zawrót głowy” z cennymi i ciekawymi przedmiotami oraz usługami, można będzie skorzystać z fachowych porad i pobawić się z animatorami, a wszystkie atrakcje dostępne będą za „wrzut do puszki”.

Aby pomóc organizatorom ścinawskiego finału WOŚP, którzy za cel stawiają sobie oczywiście pobicie zeszłorocznego rekordu (25 tysięcy złotych), można wspomóc lokalny sztab:
– przekazując wpłaty na eSkarbonkę Ośrodka Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”. Indywidualny link: https://eskarbonka.wosp.org.pl/qdx76r?fbclid=IwAR0jOkpXrf59hrDGElcRKIBuS3IbJWKNVZkoZKE6uEnZ0FnZ_OiNxcBlHHk;
– przekazując przedmioty, które organizatorzy mogli będą wystawić na licytacje (preferowane są ciekawe prace artystyczne, książki z autografami i inne wartościowe rzeczy);
– promować i zachęcać do wzięcia udziału w ścinawskim finale, który odbędzie się w CTiK przy ulicy Kościuszki 1.
Przedmioty wystawiane na licytacje będą szerzej prezentowane na profilu facebookowym „Pałacyku”: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057449229009, organizatorzy będą się także dzielić swoimi pomysłami i zdradzać atrakcje, które towarzyszyły będą 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wolontariusze proszą, by przekazywać przedmioty na licytacje do recepcji „Pałacyku” wraz z imieniem i nazwiskiem darczyńcy do 26 stycznia 2023.
Zapraszamy do udziału i 29 stycznia widzimy się w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie!