AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawa szczodrze podzieliła się dobrem, kolejny rekord WOŚP! (FOTO)

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ścinawianie tradycyjnie chętnie dzielili się dobrem, a samo wydarzenie miało należytą oprawę. Organizatorzy: Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” oraz Stowarzyszenie „Aktywnie dla Gminy Ścinawa” postarali się, by podczas ścinawskiego finału nie brakowało atrakcji. W Centrum Turystyki i Kultury zjawiły się tłumy mieszkańców i gości, których łączyło pomaganie. Efekt? W Ścinawie padł kolejny rekord zebranych środków, bo na walkę z sepsą, cel tegorocznej WOŚP, przekazaliśmy blisko aż 31 tysięcy złotych (podczas poprzedniego finału w naszej gminie zebrano 25 tys. zł) nie licząc e-Skarbonek, które działają dziś do północy, a do wsparcia których zachęcamy: (https://eskarbonka.wosp.org.pl/qdx76r?fbclid=IwAR0jOkpXrf59hrDGElcRKIBuS3IbJWKNVZkoZKE6uEnZ0FnZ_OiNxcBlHHk)!

Tegoroczną edycję WOŚP organizowaną w naszym mieście wsparli m.in.: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie i teatr „Zaczarowana Kurtyna”, klasy 2a i 2b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie oraz szkolni wolontariusze WOŚP, Zespół bez Nazwy, Zespół „Promyczek”, Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawie, Przychodnia w Ścinawie, Fundacja „Przystań” w Ścinawie i Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech”, Piekarnia „Wiśniewscy” w Ścinawie, Mustang Klub Polska-Stajnia Dolny Śląsk, Studio Balans, Akademia Sztuk Walki GoK1 Piotr Moliński Lewkowicz, 7 Wińszczańska Drużyna Harcerek „Polana”, Ocelot Foundation/ Fundacja Wspierania Kultury Ruchu-Ocelot/ Bogdan Zając, EventExpress fotobudka/ fotolustro/ barmix, Animacje Jacek Placek i oczywiście wokalistyka Kasia Wilk.

Pełna lista darczyńców i osób pomagających w organizacji finału zostanie opublikowana w podsumowaniu wydarzenia na stronie facebookowej „Pałacyku”, gdzie już teraz można obejrzeć szeroką galerię ze ścinawskiego grania: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057449229009.

Imprezę zakończyło tradycyjne „światełko do nieba”, z wykorzystaniem rac i zimnych ogni, by niepotrzebnie nie stresować zwierzaków i domowych pupili.

Foto: Małgorzata Mędrala, Urszula Noszczyńska, Gmina Ścinawa