AktualnośćiSport

Aktywny weekend karateków z GoK1

Zawodnicy i trenerzy z Akademii Sztuk Walki GoK1 Moliński Lewkowicz oraz oraz Karate Goju Ryu Petro Team spędzili ostatnie dni na sportowej rywalizacji oraz nauce. W piątek kadra szkoleniowa odbyła interdyscyplinarny staż pod okiem sihana Roberta Sworka (8 Dan), wymiana doświadczeń dotyczyła dwóch stylów karate: Shotokan i Goju Ryu. Z kolei w sobotę 9 młodych sportowców rywalizowało w Otwartym Pucharze Polski WKA. Oba wydarzenia odbyły się w Ząbkowicach Śląskich.

– Nie tylko nasi zawodnicy trenują i podnoszą swoje umiejętności, także kadra szkoleniowa regularnie wymienia doświadczenia oraz szuka inspiracji do pracy. Myślę, że takie wspólne staże pozwalają spojrzeć na karate z nieco innej, szerszej perspektywy, tym bardziej, jak spotykamy się z przedstawicielami innych stylów – tłumaczy Piotr Moliński, sensei z GoK1.

W sobotę 22 kwietnia zawodnicy Akademii Sztuk Walk GoK1 Moliński Lewkowicz oraz Karate Goju Ryu Petro Team wzięli udział w turnieju sportów walki kick boxing i karate. W Otwartym Pucharze Polski WKA nasz klub reprezentowało 9 zawodników, którzy w klasyfikacji generalnej wywalczyli wysokie 4. miejsce, mimo że rywalizowali ze zdecydowanie liczniejszymi zespołami. Łącznie sportowcy ze Ścinawy wywalczyli 18 medali, a na dobry wynik zapracowali:
Ola Złotko – 3 złote, 1 srebrny;
Aleksander Chmielowiec – 2 złote;
Jakub Siwak – 1 złoty;
Alan Raduchowski – 1 złoty;
Weronika złota – 2 srebrne, 1 brązowy;
Alan Frans – 1 srebrny, 1 brązowy;
Kuba Korkowski – 1 srebrny;
Miłosz Wójcik – 3 brązowe;
Leon Korkowski – 1 brązowy.

Serdecznie gratulujemy sportowcom i ich opiekunom!