AktualnośćiGmina Ścinawa

Na peronie skończyli remont zadaszeń (FOTO)

Trwają roboty związane z modernizacją peronu 1 na przystanku kolejowym w Ścinawie. Pracujący na zlecenie PKP PLK wykonawcy odnawiają przejście pod torami, wcześniej obiekt został osuszony. Łączny koszt zadania to kwota 6 mln zł. W ramach inwestycji wydłużany jest główny peron obsługujący podróżujących pociągami z i do naszego miasta, obecnie robotnicy wymieniają jego nawierzchnię. Niestety nadal nie wiemy, w jaki sposób z odnowionego przystanku kolejowego będą mogli korzystać podróżni na wózkach inwalidzkich i osoby starsze mające problemy z przemieszczaniem się po stromych schodach podziemnego przejścia, inwestor od lutego br. nie ustosunkował się do pytań naszego samorządu w przedmiotowej kwestii.

W związku z prowadzonymi pracami pasażerowie wsiadają i wysiadają z pociągów na już wyremontowanej oraz niezadaszonej części peronu 1, około 300 metrów od budynku dworca PKP, zrządzanego przez inną państwową spółkę. Dojście na przystanek wytyczono przez torowisko, dlatego należy zachować szczególną ostrożność!

Tzw. „Program Przystankowy 2020-2025” realizowany w skali całego kraju w swej koncepcji zakładał powstanie od podstaw 100 przystanków na sieci kolejowej PKP PLK, w miejscach gdzie wcześniej ich nie było, a ponadto wyremontowanie, przywrócenie do pełnej sprawności oraz przeprowadzenie prac modernizacyjnych związanych m.in. z poprawą dostępność dla osób niepełnosprawnych na kolejnych 100 obiektach. Na Dolnym Śląsku program dotyczy 11 lokalizacji, w tym Ścinawy.