AktualnośćiGmina Ścinawa

Dni Ścinawy – niedziela, 4 czerwca (FOTO)

Drugi dzień wspólnego świętowania, podobnie jak ten pierwszy, upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Zaprezentowali się lokalni tancerze i wokaliści, na scenie zameldował się zdolny Dawid Krężel, a po nim zagrali doświadczeni muzycy z The Stingers Tribute Band. Na koniec koncertowały już największe gwiazdy, zespół Bluszcz, a więc koncept ścinawian Romka i Jarka Zagrodnych oraz Varius Manx z charyzmatyczną Kasią Stankiewicz.

Przed południem na wytyczonych wcześniej trasach sportową rywalizację rozpoczęli młodzi kolarze w ramach Ligi MTB Zagłębia Miedziowego. Następnie swoje niemałe już umiejętności zaprezentowali tancerze ze Studia Balans oraz Klubu Traf z Wołowa, których oklaskiwali najbliżsi. Po nich, na scenie, zaśpiewali soliści z Zespołu Bez Nazwy, grupy uzdolnionych wokalnie młodych mieszkańców Ścinawy, prowadzonej przez panią Dorotę Krężel.

Wystąpił Dawid Krężel, ścinawski muzyk zyskujący na popularności, za sprawą występu w programie Szansa na Sukces zaprezentował się ogólnopolskiej publiczności, za swoje wykonanie piosenki zespołu Republika, otrzymał wówczas zasłużone wyróżnienie.

Kolejnym ścinawskim akcentem na scenie był oczywiście występ zespołu Bluszcz, grupy założonej przez muzyków pochodzących ze Ścinawy. Romek i Jarek Zagrodni odnieśli już spory sukces, mieli okazję koncertować na największych w Polsce festiwalach (Męskie Granie, Opener Festival). Oczywiście nie zapominają skąd pochodzą, komunikowali się z publicznością nawiązując do swoich młodzieńczych lat spędzonych w Ścinawie, zresztą pod sceną oklaskiwali ich również bliscy oraz przyjaciele, których mają w naszej gminie.

W międzyczasie radni Rady Miejskiej w Ścinawie: Marek Szopa i Monika Żogalska oraz burmistrz Krystian Kosztyła wręczyli Nagrodę Miasta i Gminy Ścinawa, przyznano ex aequo trzy wyróżnienia, które trafiły do: księdza Zbigniewa Buły, Janiny Kras oraz Beaty Wolniczak.

Punktualnie o 21:00 rozpoczął się finałowy koncert gwiazdy tegorocznych Dni Ścinawy – zespołu Varius Manx. Kasia Stankiewicz porwała publikę, nie tylko znakomitym wokalem ale też poczuciem humoru i dystansem do siebie. Zespół zaprezentował swoje największe hity, niektóre towarzyszą nam już… 30 lat, a okazało się, że znają je kilkuletnie dzieci. Muzyka oraz dobra zabawa łączą pokolenia, a Dni Ścinawy są tego najlepszym przykładem.

Foto: Ula i Paweł Noszczyńscy
Foto Varius Manx: Michał Grzybek – DJ Alex